HARTMETALL UND KERAMIK

WĘGLIK SPIEKANY, CERAMIKA TECHNICZNA, NARZĘDZIA STALOWE, RAMIONA GWINTUJĄCE

ramiona_gwintujace_013

Jakie operacje można wykonywać ramieniem gwintującym?

Ramię gwintujące przeznaczone jest do gwintowania uprzednio przygotowanych otworów.

Jaki zasięg i zdolność gwintowania mają ramiona gwintujące?

W zależności od wybranego modelu promień roboczy ramion wynosi od 1150 do 1900 mm od miejsca mocowana. Nasze ramiona gwintujące mają zakres gwintów od M3 do M42, zależnie od typu maszyny.

Czy można regulować prędkość pracy maszyny?

Oczywiście, w naszych ramionach gwintujących jest możliwość płynnej regulacji prędkości obrotowej z jaką nacinany jest gwint,. Zawsze mogą Państwo pracować z optymalną prędkością, osiągając przy tym najlepszy możliwy efekt.

 

W jaki sposób zasilane jest ramię gwintujące?

Napęd urządzenia zrealizowany został na serwonapędzie o bardzo dużym momencie obrotowym, zasilanie prądem jednofazowym o napięciu 230V.

 

Czy można regulować kąt gwintowania?

Ramiona gwintujące występują w dwóch wersjach wykonania. W standardzie głowica robocza nie posiada funkcji obrotu, ramię przeznaczone jest do gwintowania tylko w jednym kierunku tj. prostopadle do płaszczyzny montażu stopy ramienia (zalecane do pracy stacjonarnej na stanowisku wyposażonym w stół uchylny). Ramiona gwintujące z ruchomą głowicą umożliwiają płynną regulację kąta gwintowania. Głowica wyposażona jest w ograniczniki położenia ułatwiające ustawienie głowicy w standardowych pozycjach roboczych. Funkcja obrotu głowicy zapewnia łatwy wybór żądanej pozycji roboczej. Ze względu na uniwersalną konstrukcję urządzenie znacznie skraca czas operacji gwintowania, nawet w elementach o bardzo skomplikowanych kształtach.

 

Jak gwintować otwory w konstrukcjach i elementach wielkogabarytowych?

Nasze ramiona gwintujące cechują się niską wagą i kompaktową budową. Idealnie nadają się do gwintowania elementów wielkogabarytowych. W naszej ofercie posiadamy uchwyty magnetyczne typu ST-M o sile przyciągania 400, 600 1000kg, umożliwiające montaż ramienia bezpośrednio do obrabianego elementu.

 

Czy posiadacie ramiona gwintujące w wersji „mobilnej”?

Jeśli istnieje potrzeba częstego przemieszczania urządzenia, optymalnym rozwiązaniem jest montaż ramienia na stole roboczym typu ST-S. Stół wyposażony jest w kółka transportowe, umożliwiające łatwe przemieszczanie ramienia oraz uchwyt montażowy modułu sterującego.

 

Jak przebiega wymiana gwintowników?

Urządzenie wyposażone jest system szybkiej wymiany narzędzi. Dla poszczególnych rozmiarów gwintowników stosujemy osobne szybkomocujące oprawki narzędziowe. Montaż zarówno narzędzia jak i oprawki jest bardzo prosty i trwa jedynie kilka sekund.

 

Jakie są zalety stosowania ramienia gwintującego?

♦ oszczędność czasu i powtarzalność procesu

♦ zwiększenie trwałości narzędzi

♦ automatyzacja procesu gwintowania

♦ płynna regulacja prędkości i położenia

♦ łatwa, intuicyjna obsługa

♦ zasilanie 230V

 

Jak wygląda obsługa ramienia gwintującego?

Obsługa jest bardzo prosta i intuicyjna. W głowicy umieszczamy odpowiednią oprawkę narzędziową i gwintownik. Po podłączeniu maszyny do zasilania i włączeniu przyciskiem ON wybieramy tryb pracy ciągły lub impulsowy. W urządzeniu z ruchomą głowicą ustawiamy kąt pracy. Ramieniem operujemy za pomocą rączki wyposażonej w zintegrowane przełączniki kierunku pracy UP i DOWN (góra i dół). Naciśnięcie przycisku „DOWN” zaczyna gwintowanie natomiast, aby wycofać gwintownik naciskamy „UP”. Ramię wyposażone jest w sprzęgło przeciążeniowe zabezpieczające układ napędowy przed uszkodzeniem.

 

Jakie są rodzaje pracy ramienia gwintującego?

Ramię może pracować w dwóch trybach (wybieranych za pomocą przełącznika):

praca ciągła (continuous)– po naciśnięciu przycisku gwintownik pracuje do czasu ponownego wciśnięcia przycisku

praca impulsowa (inching)– gwintownik pracuje tylko wtedy, gdy trzymamy wciśnięty przycisk, po zwolnieniu przycisku maszyna zatrzymuje się